מועדון לקוחות ייחודי עבור קהילת אחיה-ידע אשר יספק תכני העשרה מגוונים בהתאם לצרכי הקהילה

סטטוס הפרויקט

מוזמנים לפנות אלינו למידע נוסף: [email protected]

 

האתגר

עמותת אחיה הקימה את אתר ‘אחיה ידע’ המתמקד בהנגשת כלים ותוכן לימודי-חוויתי, מתוך הכרות עמוקה ורבת שנים עם השטח. בקהילה אלפי מורים בארץ ובתפוצות אשר יוצרים, תורמים ומשתפים חומרי למידה איכותיים שהוכנו במהלך פעילותם החינוכית, כך נוצר מעגל של שיתוף הדדי המשביח את ההוראה.

המוצר ביסס את עצמו לאורך 5 שנות פעילות כבעל ערך ותוכן ברמה איכותית וגבוהה עבור הקהילה. עם זאת, התכנים נצרכו ללא עלות, לכן כעת נדרש לפצח כיצד להפוך את הצרכנים ללקוחות משלמים. האתגר והצורך המרכזי הוא בניית מודל עסקי בר קיימא לפלטפורמת ׳אחיה-ידע׳ תוך שימור ופיתוח הקהילה הנוכחית והערך של המוצר. כיום ההכנסות היחידות של המוצר הן משטחי פרסום עבור מפרסמים. אתגר משני שעלה מהעמותה ומהתהליך המחקרי הוא שיפור ונראות חווית המשתמש באתר.

הפתרון

הפתרון מתייחס כמענה לשני אתגרים מרכזיים: יצירת מקורות הכנסה ושיפור חווית המשתמש. 
הפתרון המוצע הוא הקמת מועדון לקוחות ייחודי עבור קהילת אחיה-ידע אשר יספק תכני העשרה מגוונים בהתאם לצרכי הקהילה.

אנו מחלקים את הפתרון לשני רבדים:

  1. מסחרי – הקמת מועדון לקוחות לטובת יצירת מקורות הכנסה

    2. חווית משתמש – פיתוח פיצ׳רים בהתאם לאתגרים הקיימים לטובת מיצוב המוצר כאיכותי יותר

המועדון יוגדר כחינמי ו-vip:

מועדון הלקוחות החינמי ישמר את הצרכנים שהיו עד היום, הם יוכלו להשתמש בספריית התוכן באתר ולקבל הנחות לפעילויות ותכנים מתקדמים יותר.

מועדון vip מיועד ללקוחות אשר מעוניינים לצרוך תוכן חדשני, רלוונטי וממוקד יותר שיכלול בתוכו: סדנאות, תכנים מגוונים ועוד – כל זה במחיר מנוי חודשי בלבד. כך אנו שומרים על כל חברי הקהילה קרוב אלינו ומעניקים להם את האפשרות לבחור בעצמם. בנוסף פעלנו לשיפור תהליכים ופיצ׳רים באתר עבור מיצוב המוצר ברמה גבוהה יותר, דבר אשר יוביל למשיכת לקוחות חדשים בעתיד עם פתיחת מועדון הלקוחות.

עם פתיחת מועדון הלקוחות נעניק למפרסמים אפשרות לפרסום נוסף, תיפתח חנות לקהילה אשר מוצרי המפורסמים יפורסמו שם ויתנו הנחות קבועות. בנוסף המפרסמים יוכלו לקחת חלק בשת״פ והעברת תכנים לקהילה בהתאם לשירותם ומקצועם.

 

1 2 3 4

אימפקט

השכלה איכותית ונגישה
הערכת השונות התרבותית
גישה שוויונית וזולה להשכלה
תוכן מותאם לקהילה
פוטנציאל התרחבות בארץ ובעולם לקהילות יהודיות

הצוות

מלכי גולדהבר
פיתוח טכנולוגי
דיאן ביטון
ניהול מוצר
הילה שפירא
עיצוב UX.UI
איל מאירוביץ
מנטור מלווה