פיתוח כלי טכנולוגי אינטראקטיבי באתר יד תמר, שיאפשר לפונים, בעזרת מענה על שאלות מכווינות, להגדיר באופן עצמאי את הבעיה, למפות את מעגלי התמיכה הרלוונטיים להם ולקבל טבלת משימות ראשונית ופרקטית להתחלת התהליך

סטטוס הפרויקט

מוזמנים לפנות אלינו למידע נוסף: [email protected]

 

האתגר

לעמותת יד תמר לחולה נדרש כלי טכנולוגי לליווי תהליכי התמודדות עמוקים של אנשים החווים משבר או מחלה. העמותה מפעילה כעת אפליקציה לניהול משימות פרקטיות בזמן משבר, אך נדרש מענה טכנולוגי, בו אדם יוכל להגדיר באופן עצמאי את בעייתו ולמפות את מעגלי התמיכה הרלוונטיים בשבילו, כדי להתחיל תהליך נכון של ניהול משבר רפואי, על מנת לסייע ואף להרחיב את מעגל המשתמשים/לקוחות של העמותה.

הפתרון

פיתוח כלי טכנולוגי אינטראקטיבי באתר יד תמר, שיאפשר לפונים להגדיר באופן עצמאי את הבעיה והצורך שלהם, יגדיר את מעגלי התמיכה הרלוונטיים להם ויצור טבלת משימות ראשונית ופרקטית להתחלת התהליך. החולה עצמו יחל בתהליך עצמאי של בניית הבנת העזרה לה הוא זקוק, בניית מעגלי העזרה ויתחבר למשימות פרקטיות הרלוונטיות אליו –  כל זאת באופן עצמאי.

 

 

1 2 3 4

אימפקט

כ-800 גולשים באתר עמותת יד תמר מדי חודש, שצפויים להיחשף לכלי באתר
כ-750 מתנדבים בעמותה, שצפויים להשתמש בכלי ולהפיצו בקרב המשפחות בהן הם מטפלים
פוטנציאל לסיוע לכ-500 אלף משפחות בישראל אשר חוות משבר רפואי ארוך טווח (עפ"י משרד הבריאות)
פוטנציאל לסיוע לכמיליון משפחות בישראל אשר חוות מתח רב כתוצאה ממשבר רפואי ארוך טווח (עפ"י נתוני האגודה הישראלית לסיעוד).
כלי הרלוונטי לעשרות עובדים העוברים הכשרה מקצועית מטעם יד תמר בקהילות ובעיריות וכן לעמותות ולארגונים עסקיים המלווים חולים.

הצוות

מנחם גרטנר
פיתוח טכנולוגי
מור לוי
ניהול מוצר
אפרת לוי דאי
עיצוב UX.UI
ניר רוזנברג
מנטור מלווה