אפליקציית כושר מונגשת לאנשים ולספורטאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.
נרכש ע"י ספיישל אולימפיקס, פותח בסיוע חברת UNITY ועמותת QUEEN B. נמצא כעת בפיילוט

 

סטטוס הפרויקט

מוזמנים לפנות אלינו: [email protected]

האתגר

שיעור התמותה של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית גדול משמעותית מהאוכלוסייה הכללית בממוצע ב- 16 שנה לפחות), עקב חוסר בתשתיות מונגשות וחוסר הבנה או יכולת לבקש הכוונה בריאותית בצורה ראויה. בקרב אנשים עם מוגבלות נצפו בעיקר הפרעות בלב, הפרעות קשב וריכוז, דיכאון, הפרעה דו-קוטבית, סכיזופרניה, הפרעות חרדה, הפרעות הסתגלות, הפרעות קוגניטיביות ונטייה לאובדנות. 

חוקרים הגיעו למסקנה ברורה וחד משמעית – כושר גופני אינו מותרות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אלא צורך חיוני לשמירה על הבריאות והארכת ימים. בעולם קיימים 200 מיליון איש עם מוגבלות שכלית התפתחותית. בישראל כ-40,000 אנשים.

לאחר מחקר שוק גילינו כי אין מספיק חדרי כושר נגישים לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים ושהעלויות הכספיות לשמירה על אורח חיים בריא גבוהות מאוד. כמו כן גילינו שקיימות הרבה אפליקציות של כושר ותזונה אך הן אינן נגישות ומותאמות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. גילינו גם שזו אוכלוסיה בודדת,  שבפעמים רבות אין לה מוטיבציה להתאמן וכי אין באוכלוסיה מישהו שמתזכר לעשות אימון – במרבית המקרים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית פשוט שוכחים להתאמן.

הפתרון

אפליקציית כושר מונגשת לאנשים ולספורטאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, שמטרתה לעודד אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית להתאמן ולספורטאים שכבר מתאמנים, להוסיף לפחות עוד אימון בשבוע.

יצרנו אפליקציה ובה תוכניות אימונים אישיות מבוססות בינה מלאכותית (AI), מבוססת קול ולכן 100% מותאמת לאנשים עם מוגבלויות שכלית התפתחותית. כיום המערכת נמצאת בשלב הבטא וכוללת את ממשק הספורטאי בלבד, כלומר; מטופל יכול להיכנס באופן עצמאי או עם מלווה, לעבור את תהליך ההרשמה המותאם ולייצר לעצמו תוכניות אימונים מותאמות אישית לפי המוגבלות איתה הוא מתמודד.

מתוכננים פיצ'רים עתידיים כגון יכולת צפייה בהתקדמות של המתאמן ע"י המאמן/הורה, מענה היקפי לשגרת חיי המתאמן; תזונה, הנחיות והוראות, הקלטות קוליות של הטקסטים על מנת לתת למשתמש חוויה יותר אישית ומונגשת, דשבורד מונגש המשקף את ההתקדמות האישית של הספורטאי, המלצות לסביבת אימון והתאמת המערכת לאנגלית.

1 2 3 4

אימפקט

פוטנציאל לשיפור בריאותי בקרב 200 מיליון איש עם מוגבלות שכלית התפתחותית בעולם
פוטנציאל לשיפור בריאותי בקרב 40 אלף איש עם מוגבלות שכלית התפתחותית בישראל
מכוונת לעזור בעתיד לפחות ל 10%מאוכלוסיית העולם
מותאמת 100% לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (מבוססת קול)
התאמה בזמן אמת של התרגילים, קצב האימון, סוג האימון
הגדלת פוטנציאל הלקוחות להם ספיישל אולימפיקס תוכל לסייע
אפשרויות צפייה וניהול למאמנים והורים עם המלצות

הצוות

נגה סביליה
פיתוח טכנולוגי
תלמידה בתיכון קלעי למדה במגמת הנדסת תוכנה תכנתה את ספיישל ג׳ימי
יניר ברנובסקי
פיתוח עסקי
יזם, סטארטאפיסט וקצין מודיעין לשעבר בעל ניסיון בניהול צוותים ומשימות מקצה לקצה. בעל רקע בעולם הרפואה ובניהול מרפאות רפואיות
טל ארבל פרי
עיצוב UX.UI
מאפיינת ומעצבת חווית משתמש. בעלת נסיון עשיר באפיון מערכות נגישות ובעלת עסק פרטי בתחום