אתר כושר און ליין לספורטאים עם הנמכה קוגניטיבית וספורטאים על הספקטרום האוטיסטי 

 

סטטוס הפרויקט

מוזמנים לפנות אלינו: [email protected]

האתגר

שיעור התמותה של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית גדול משמעותית מהאוכלוסייה הכללית בממוצע ב-16 שנה לפחות, עקב חוסר בתשתיות מונגשות וחוסר הבנה או יכולת לבקש הכוונה בריאותית בצורה ראויה. בקרב אנשים עם מוגבלות נצפו בעיקר הפרעות בלב, הפרעות קשב וריכוז, דיכאון, הפרעה דו-קוטבית, סכיזופרניה, הפרעות חרדה, הפרעות הסתגלות, הפרעות קוגניטיביות ונטייה לאובדנות.
חוקרים הגיעו למסקנה ברורה וחד משמעית – כושר גופני אינו מותרות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אלא צורך חיוני לשמירה על הבריאות והארכת ימים. בעולם קיימים 200 מיליון איש עם מוגבלות שכלית התפתחותית. בישראל כ-40,000 אנשים.
לאחר מחקר שוק גילינו כי אין מספיק חדרי כושר נגישים לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים ושהעלויות הכספיות לשמירה על אורח חיים בריא גבוהות מאוד. כמו כן גילינו שקיימות הרבה אפליקציות של כושר ותזונה אך הן אינן נגישות ומותאמות לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. גילינו גם שזו אוכלוסיה בודדת, ביחוד בעת המלחמה ועבור ספורטאים שפונו מבתיהם, שבפעמים רבות אין לה מוטיבציה להתאמן וכי אין באוכלוסיה מישהו שמתזכר לעשות אימון – במרבית המקרים אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית פשוט שוכחים להתאמן.

הפתרון

אפליקציית כושר מונגשת לאנשים ולספורטאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, שמטרתה לעודד אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית להתאמן ולספורטאים שכבר מתאמנים, להוסיף לפחות עוד אימון בשבוע.
יצרנו אפליקציה ובה תוכניות אימונים אישיות, מבוססת קול ולכן 100% מותאמת לאנשים עם מוגבלויות שכלית התפתחותית. כיום המערכת נמצאת בפיילוט בעמותת ספיישל אולימפיקס ישראל ומתוכננת להתרחב לכלל ספורטאי העמותה וכן לספיישל אלימפיקס העולמי

1 2 3 4

אימפקט

סיוע לכ-100 מוטבים ישירים - ספורטאים בספיישל אולימפיקס ישראל
פוטנציאל לשיפור בריאותי בקרב 200 מיליון איש עם מוגבלות שכלית התפתחותית בעולם
פוטנציאל לשיפור בריאותי בקרב 40 אלף איש עם מוגבלות שכלית התפתחותית בישראל
מכוונת לעזור בעתיד לפחות ל 10%מאוכלוסיית העולם
מותאמת 100% לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (מבוססת קול)
התאמה בזמן אמת של התרגילים, קצב האימון, סוג האימון

הצוות

נגה סביליה
צוות מקור: פיתוח טכנולוגי
תלמידה בתיכון קלעי למדה במגמת הנדסת תוכנה
יניר ברנובסקי
צוות מקור: פיתוח עסקי
יזם, סטארטאפיסט וקצין מודיעין לשעבר
טל ארבל פרי
צוות מקור: עיצוב UX.UI
מאפיינת ומעצבת חווית משתמש. בעלת עסק פרטי בתחום