פלטפורמה ליצירת טקסטים לטקסים יהודים חילונים- ישראלים- הומניסטים

סטטוס הפרויקט

מוזמנים לפנות אלינו למידע נוסף: [email protected]

 

האתגר

ארגון "תמורה"שואף" לאפשר לכל יהודי\ה במדינת ישראל, לממש את יהודותו\ה לאור אמונות וערכים הומניסטים חילוניים. המטרה היא לערוך טקסי קבלת שבת או חגים, בביטוי ערכים הומניסטיים, שילוב בין מסורת וחידוש הממוקדים באדם כריבון.
אחד האתגרים במימוש החזון הוא חוסר הנגישות של שירים\טקסטים\תפילות הדרושים כדי לייצר ולהעצים מפגשים וטקסים ברוח יהודית-חילונית-ישראלית. יש חומר שניתן למצוא באינטרנט – אך אין פלטפורמה שאוספת, מקטלגת, אוצרת את המידע, ומנגישה אותו לציבור הישראלי בצורה איכותית.

העמותה מפעילה טקסים ואירועים רבים ומזהה ביקוש רב בנושא של "קבלות שבת מותאמות אישית" – כלומר, היכולת של אדם ללקט את החומרים\שירים שירצה ולקבל "תוצר מותאם אישית" שניתן יהיה להדפיס או לראות באופן דיגיטלי, כפתרון להעדר הנגישות של יהודים חילונים שרוצים להתקרב ליהדות ללא מסגרת קהילתית, ולצמא של הקהילות החילוניות לתכנים.

הפתרון

אתר שיאפשר ליהודים-חילונים-ישראלים בכל העולם, ללקט ולייצר בצורה פשוטה תוכן מותאם אישית ומעוצב לטקסים, מפגשים ואירועים חברתיים בלוח השנה היהודי. המיקוד הראשוני יהיה ביצירת "קבלות שבת", אך הארגון רואה במיזם ערך אסטרטגי שיאפשר "מסורת עם חידוש" ולכן השאיפה היא להרחיב את התכנים המוצעים כדי לייצר השפעה רחבה וחוצת מגזרים, ובהמשך להרחיב את הפלטפורמה לכלל האירועים בלוח השנה היהודי ולטקסי חיים. 

1 2 3 4

אימפקט

46% מהחילונים היו רוצים להתקרב ליהדות במידה והייתה מונגשת יותר
מחקרים מראים שמסורת וריטואלים יוצרים תחושת שייכות, יוצרים קהילה ובית.
אלטרנטיבה לחילונים ליהדות חדשה ולחיבור למסורת. כמעט מחצית מבני ה-20 ומעלה בישראל מגדירים עצמם כחילוניים
61% חושבים שהיהדות זקוקה לריענון

הצוות

אביב אוחיון
פיתוח טכנולוגי
תמר לב
שיווק אימפקט
שני הלמר גלעד
עיצוב UX.UI
גבריאל בילצ'יק
מנטור מלווה
מנהל מוצר